کجای کرج برای خرید ویلا خوبه؟

کجای کرج برای خرید ویلا خوبه؟

کجای کرج برای خرید ویلا خوبه؟
4.12 از 5 بوسیله 48 رای
غرب کلان شهر کرج مناطق سرسبز و ییلاقی بسیاری وجود دارد که باعث شده ساکنین شهرهای بزرگ و شلوغ برای فرار از مشکلات شهری مثل آلودگی هوا ، آلودگی صوتی ، شلوغی و غیره برای اوغات فراغت و روز های تعطیل به این مناطق پناه ببرند و ما قصد داریم در ادامه این مقاله به معرفی این مناطق بپردازیم

 

سؤالی که اغلب پیش می آید این است که کجا ویلا بخریم ؟ در واقع خرید ویلا در اطراف کرج، کاملا سلیقه ایی بوده و افراد بسته به نوع شخصیت و اخلاقیات خود منطقه مورد نظر را تعیین می کنند.

غرب کلان شهر کرج مناطق سرسبز و ییلاقی بسیاری وجود دارد که باعث شده ساکنین شهرهای بزرگ و شلوغ تهران و کرج برای فرار از مشکلات شهری مثل آلودگی هوا ، آلودگی صوتی ، شلوغی و غیره برای اوغات فراغت و روز های تعطیل به این مناطق پناه ببرند
و ما قصد داریم در ادامه این مقاله به معرفی این مناطق بپردازیم

 

 

منطقه سرسبز و ییلاقی سهیلیه

منطقه سرسبز و ییلاقی سهیلیه منطقه ایی در استان البرز ( کرج) می باشد که سرسبز بوده و همچنین آب و هوایی ییلاقی دارد. منطقه سهیلیه پوشیده از درختان سرسبز می باشد و همچنین باغ ها و ویلاها در این منطقه بسیار زیاد است. سهیلیه در قسمت شمالی به آزادراه کرج_قزوین و از سمت جنوب به اشتهارد و از سمت های شرق و به چهار باغ و غرب به سعید آباد محدود می شود. مرکز منطقه سهیلیه روستای آغچه حصار است.

این منطقه به دلیل واقع شدن در میان یک دره که در ارتفاعات پایینی تهران قرار دارد موجب شده که با حفر مجاز ساکنین سهیلیه سریع به آب رسیده و خاک سهیلیه بسیار مناسب کشت و برداشت باشد. رودخانه کردان در میان این منطقه عبور کرده که سبب حاصلخیزی بیشتر زمین های کشاورزی این منطقه شده است.ساخت خانه های ویلایی به علت شرایط فوق در سهیلیه فراوان می باشد.

مجموع شرایط فوق سبب شده که ساکنین تهران و کرج تعطیلات خود را در سهیلیه بگذرانند و ساخت خانه های ویلایی را در این منطقه رواج دهند. تمامی این موارد سبب شده تا خرید ویلا در سهیلیه کرج رونق چشمگیری داشته باشد و افراد این منطقه را محل خوبی برای فرار از شلوغی شهر می دانند.

 

منطقه سرسبز و شهرکی زعفرانیه کرج

منطقه سرسبز و شهرکی زعفرانیه کرج در سال 1352 تاسیس شده است. کوچه و خیابان های منتهی به این شهرک دارای تعداد بسیار زیادی ویلا و باغ های بسیار زیبایی است. یکی از موارد مجذوب کننده در این منطقه تردد و رفت و آمد آسان آن می باشدزیرا این شهرک فاصله ده کیلومتری با اتوبان تهران-قزوین دارد. از دیگر عوامل مؤثر این منطقه آب و هوای مناسب ، زمین های حاصلخیز، سرسبزی بی نظیر آن ، هوای خنک و زمین های کشاورزی بزرگ روستایی در اطراف این شهرک سبز می باشد .

زعفرانیه منطقه ایی تفریحی به حساب می آید و اغلب ساکنین کلان شهر های کرج و تهران برای گذران تعطیلات خود به این منطقه می آیند. وجود برخی منابع از قبیل آب و هوای مناسب و خاکی حاصل خیز در این منطقه سبب شده تا افراد زیادی علاقه مند به خرید ویلا در زعفرانیه شوند.

 

منطقه سرسبز و ییلاقی چهارباغ

منطقه سرسبز وییلاقی چهار باغ شهری در استان البرز می باشد که از توابع شهرستان ساوجبلاغ است. در سال 1387 به دلیل مهاجرت تعداد کثیری به این منطقه خوش آب و هوا جمعیت چهار باغ افزایش چشم گیری پیدا کرد. این شهر از ارتقای روستای چهاردانگه به شهر و الحاق دو روستای مهدی آباد و ملک آباد در تیر ماه سال 1386 تاسیس شده است.

منطقه سرسبز و ییلاقی چهار باغ بسیار خوش آب و هوا بوده و پوشیده از درختان میوه می باشد. این منطقه سرشار از باغ های میوه و مناطق زیبا و سرسبز بوده و همچنین تعداد کثیری مزارع گل و گیاه در آن پرورش داده می شودو همچنین دهکده ورزشی و باغ پرندگان چهارباغ از مکان های مشهور استان البرز به حساب می آیند. مسیر چهار باغ به کردان از تهران نزدیک تر است. منطقه خوش آب و هوای چهار باغ یکی دیگر از مناطقی است که در کرج می توان به راحتی درآن ویلا ساخت و اوقات خوشی را در آن سپری نمود.

 

منطقه سرسبز و ییلاقی کردان

منطقه سرسبز و ییلاقی کردان در واقع یکی از توابع شهرستان ساوجبلاغ است. موقعیت جغرافیایی و طبیعت شگفت انگیز این منطقه موجب جذب تور های گردشگری به این منطقه شده است. قیمت ویلا ها و زمین های منطقه سرسبز کردان به دلیل طبیعت فوق العاده زیبای آن زیاد بوده و این خود موجب شده است که منطقه سرسبز و ییلاقی کردان امروزه به نوعی یک منطقه لوکس به حساب بیاید. روستای کردان زمین بسیر حاصلخیزی داشته و به راحتی می توان در آن کشاورزی نمود. یکی از دلایل سرسبزی و حاصلخیزی زمین های کردان رودخانه ارتفاعات کهار است.

آب این رودخانه از نزدیکی ساوجبلاغ گذر کرده و از روستای نظم آباد عبور کرده و در اطراف روستای نجم آباد وارد رودخانه شور می شود.اطراف کردان روستاهای سرسبز بسیاری وجود دارد که هرکدام زیبایی خاص خود را دارد. وجود زمین های حاصلخیز، طبیعت بی نظیر و باغ های میوه فراون موجب شده تا تعداد کثیری از جمعیت در این مناطق اقدام به ساخت ویلا نمایند.

 

منطقه سرسبز و ییلاقی تهراندشت

مسیر دسترسی به منطقه سرسبز و ییلاقی تهراندشت از مسیر اتوبان تهران-قزوین مهیاست. تنها چند کیلومتر پس از کرج، مسیر دسترسی به منطقه سرسبز و ییلاقی تهراندشت واقع شده است.

خوب است بدانید که فاصله خیابان اصلی تهراندشت با میدان آزادی تهران، 69 کیلومتر می باشد. یعنی در ساعات خلوتی رسیدن به منطقه سرسبز و ییلاقی تهراندشت، در حدود 1 ساعت زمان خواهد برد و در ساعات شلوغی و ترافیک 1.5 ساعت!

این منطقه در پایین دست رشته کوه البرز واقع شده است. قرار گیری این منطقه در پایین کوه البرز، سبب شده است تا آب زیرزمینی بسیار زیادی در این منطقه وجود داشته باشد. از سوی دیگر، منطقه تهراندشت مانند یک دره است. نقاط پایین دره که شامل مناطقی نظیر سرخاب می شود، دارای شرایط بسیار ویژه ای هستند. این مناطق دسترسی بسیار خوبی به آب زیرزمینی دارند. یعنی با حفر تنها چند متر چاه، به منبع بی انتهای آب دست خواهیم یافت. این عدد در مناطق متفاوت، مختلف است.

در این منطقه باغات فراوانی وجود دارد که در حال تبدیل شدن به شهرک های ویلایی هستند. شهرک هایی که ساکنین آن عمدتا تهرانی و کرجی هستند و برای سپری کردن تعطیلات آخر هفته و فرار از شلوغی زندگی شهری و روزمرگی های آن، به طبیعت زیبا و سرسبز این منطقه پناه می آورند.

 

 

 مناطق کوچک دیگری هم در اطراف کرج وجود دارد که عمدتا زیر مجموعه مناطق ذکر شده به حساب می ایند

امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد

اگر قصد خرید ویلا و ملک در این مناطق را دارید میتوانید از مشاورین املاک پارسه راهنمایی بگیرید

شاد و پیروز باشید

 

 

  • 0 نظر
  • 4166 بازدید

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

مرتبط با این مطلب :


وبلاگ

آشنایی با منطقه خوش آب و هوا سهیلیه کرج

آشنایی با منطقه خوش آب و هوا سهیلیه کرج

سهیلیه منطقه ای است در استان البرز ( غرب استان البرز ) با اب و هوای ییلاقی و بسیار دلچسب ، منطقه سه ...

بیشتر...

ارتباط با ما

ارتباط با ما

ارتباط با املاک پارسه ، مشاوره ، پیمانکاری و فروش ویلا در سهیلیه کرج.

بیشتر...

لطفا چند لحظه منتظر بمانید...